Uczenie maszynowe w codziennym zyciu

pioter

Uczenie maszynowe w codziennym zyciu

Postautor: pioter » 29 kwie 2019, 21:46

Orientujecie sie moze cos wiecej na ten temat? Czy moze to tylko takie modne teraz haslo zwiazane ze sztuczna inteligencja...

bogdan

Re: Uczenie maszynowe w codziennym zyciu

Postautor: bogdan » 01 maja 2019, 15:46

Nie ma dwoch zdan co do faktu, ze sztuczna inteligencja pomaga nam w codziennym zyciu. Swego czasu duzo mowilo sie w popkulturze o inteligentnych robotach ktore mialyby zawladnac swiatem to tak sie nie stalo. O wiele bardzie realna jest za to wizja samochodow autonomicznych. Mimo to sztuczna inteligencja jest obecna w rosnacej liczbie dziedzin z jaka mamy kontakt. Jesli korzystasz z serwisow do strumieniowania contentu na zyczenie to mozesz sobie nawet nie zdawac sprawy z pewnych nowinek. To algorystmy sztucznej inteligencji sa odpowiedzialne za badanie Twoich preferencji po przez zachowania. Na podstawie tego sa rekomendowane tresci jakie wpasowysuja sie w Twoje gusta. W telewizorach nowszej generacji takze ta technologia napedza funkcje asystenta glosu. To dosc czesto poruszany temat poniewaz od kilku miesiecy jest on dostepny takze w jezyku polskim. Mozna dzieki niemu nie tylko wyszukac interesujace nas informacje w wyszukiwarce internetowej ale takze wydac roznego rodzaju polecenia dotyczace wlaczenie jakiegos konkretnego filmu. O tym jak od strony technicznej wyglada uczenie maszynowe mozna poczytac na serwisach branzowych typu - https://aibusiness.pl/tag/uczenie-maszynowe/

londe

Postautor: londe » 17 cze 2019, 09:31

no ja nie wiem do końca na czym to polega

Jaro_Mnar

Postautor: Jaro_Mnar » 20 cze 2019, 18:07

Ja nie rozumiem za bardzo teog tematu.

Niko_Mysko

Postautor: Niko_Mysko » 22 cze 2019, 15:00

ja też nie wiem na czym to konkretnie polega.

Ewa72

Postautor: Ewa72 » 24 cze 2019, 14:33

Powiem po starodawnemu strachy na lachy. Weźmy takie Google tak naprawdę nikt się nie zastanawia dlaczego po wpisaniu konkretnych słów wyskakują te strony. Stało się to tak oczywiste jak to ze gdy otworzymy lodówkę świeci w niej światło. Obecnie Internet składa się z wielu takich algorytmów które ciągle się uczą naszych zachowani. I tu niema co to rozumieć tylko raczej trzeba nauczyć się z tego korzystać. Bardzo ciekawym sposobem na korzystanie z tego zagadnienia jest pozycjonowanie stron i sprawianie żeby dana firma była polecana. Ale do tego przydają się już specjaliści

Nikla

Postautor: Nikla » 10 lip 2019, 15:27

Widzę, że został podjęty temat zastosowania sztucznej inteligencji w życiu codziennym. Macie sporo racji, bez niej chyba nie poradzimy sobie w przyszłość. W tym temacie znalazłam bardzo ciekawy artykuł, który wielu z Was zainspiruje https://aibusiness.pl/sztuczna-inteligencja-w-codziennym-zyciu/

KamilNiko

Postautor: KamilNiko » 15 lip 2019, 13:10

Ja za bardzo nie wiem na czym to polega.

nepek

Postautor: nepek » 19 lip 2019, 09:23

ja się nie orientuję, nigdy jeszcze czymś takim się nie interesowałem