Jak dbać o swoje zdrowie?

tatianna

Re: Jak dbać o swoje zdrowie?

Postautor: tatianna » 21 mar 2019, 23:28

Ja każdego dnia piję minerały i witaminy, a dodatkowo nie zwlekam z pójściem do lekarza gdy pojawiają się jakieś dziwne oznaki choroby. Nawet jakiś czas temu zadbałam o wygląd lecząc trądzik. Padło na suplementy, które można zobaczyć tutaj: https://e-mezczyzna.pl/tabletki-na-tradzik/ Naprawdę zaskakująco dobre działanie i zero efektów ubocznych

miroslaw22

Postautor: miroslaw22 » 24 mar 2019, 09:49

Ja o swoje zdrowie bardzo dobrze dbam.Na przykład ostatnio bardzo dużo na temat zdrowia przeczytałem na stronie internetowej Leki na podróżowanie . Tam jest naprawdę tego bardzo dużo.

MartinBic

Postautor: MartinBic » 25 mar 2019, 10:25

Uzywaj dobrych kosmetykow, np cos takiego: Kosmetyki do stóp Allpresan

azathoth

Postautor: azathoth » 01 kwie 2019, 07:21

Kacper45 pisze:Najważniejszy jest ruch, ale tak samo należy zadbać o prawidłowa dietę bogatą w warzywa i owoce. Można też wyeliminować z diety nabiał, niektórym to bardzo służy. Przykładowo zamiast mleka krowiego używasz mleka kokosowego :)

Przez długi czas musiałem stosować mleko kokosowe albo sojowe zamiast krowiego. Nie przypadły mi one jednak do gustu – wiem, że są osoby, które bardzo sobie je cenią, ale ja niestety się do nich nie zaliczyłem :(. W przeciwieństwie jednak do wielu osób nie miałem w tym względzie dużego wyboru, bo cierpię na nietolerancję laktozy i spożywanie czegokolwiek związanego z nabiałem po prostu kończyło się dla mnie bardzo źle. Teraz na szczęście ów wybór mam ;). Zacząłem zamawiać sobie tabletki z tego sklepu: https://www.lacto-joy.pl/, które zawierają laktazę. Jest to enzym służący do trawienia laktozy, dzięki któremu mogę już sobie pozwolić na spożywanie nabiału – wcześniej nawet kawa z dodatkiem mleka wiązała się z obawą o nieprzyjemny ból brzucha. Cóż, w takich czasach żyjemy, że jedni chcą ze swojej diety mleko wyeliminować, a inni muszą wręcz walczyć o to, aby jednak móc je spożywać :P.

strawberry

Postautor: strawberry » 09 kwie 2019, 13:09

Najlepiej po prostu obserwować, czy nie pojawiają się jakieś niepokojące objawy i w razie wątpliwości skontaktować się ze specjalistą. Nawet pozornie zwykłe przeziębienie może wyglądać tak samo, jak objawy zapalenia zatok, które może prowadzić do poważnych powikłań, więc nie należy dać się zwieść pozorom. Trochę ostrożności i nie ma problemów ze zdrowiem :)

Alester

Postautor: Alester » 10 kwie 2019, 08:01

Trzeba się racjonalnie odżywiać, przynajmniej dwa razy w tygodniu się trochę poruszać i to powinno wystarczyć.

dajka

Postautor: dajka » 11 kwie 2019, 18:51

Tutaj nie ma co się zastanawiać, po prostu trzeba wziąć się za siebie i tyle. Dieta to podstawa, sport i jak to wszystko połączymy to spokojnie poczujemy się lepiej. Nie można zapominać też o badaniach, bo te profilaktyczne naprawdę potrafią nam pomóc i wykryć dużo wcześniej różne rzeczy przez to można sobie z nimi szybko poradzić. Trwa teraz też akcja https://www.drogadozdrowia.diag.pl/ gdzie mamy komplet badań i aż grzech z tego nie skorzystać

Candy00

Postautor: Candy00 » 11 kwie 2019, 21:07

Patrząc po liczbie chorób w tym sezonie jesienno-zimowym, to raczej nie będę miał dobrych porad w temacie dbania o zdrowie ;)

cionektiago

Postautor: cionektiago » 12 kwie 2019, 11:02

Moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze. I tak powinno być u wszystkich. Zdrowie ma się jedno i trzeba je szanować.

madzialenka666

Postautor: madzialenka666 » 06 maja 2019, 12:52

zdecydowanie najważniejszą sprawą jest dieta :) ja sobie z racji. ze jestem leniuszkiem zamawiam gotowe posiłki z Dieta pudełkowa
:) + do tego wiadomo więcej ruchu - zdecydowanie to połączenie poprawiło jakość życia :)))