Firma transportowa

pikpik

Firma transportowa

Postautor: pikpik » 23 maja 2019, 07:04

Hej mam niewielką firmę ze sprzętem muzycznym. Ostatnio podczas rozmowy ze znajomym zgadałem się, i okazało się że chciałby zamówić u mnie jakiś sprzęt, gdyż chciał z innymi kolegami założyć zespół podwórkowy. A że się znamy to woli ode mnie. Problem tylko polega na tym iż on mieszka w Wielkiej Brytanii i potrzebuję zorganizować transport. Pocztą nie chcę tego wysyłać gdyż zapłacę za to jak za zboże a poza tym tam będą też większe paczki, dlatego wolę to zlecić jakieś firmie. Tylko nie wiem gdzie mógłbym taką znaleźć

shankes

Re: Firma transportowa

Postautor: shankes » 23 maja 2019, 08:53

Kuriera możemy zamówić telefonicznie lub przez Internet. Przez internet jest jednak łatwiej oraz mamy większe możliwości. Wybór firmy kurierskiej, która spełni nasze oczekiwania, jest prosty za sprawą porównywarek internetowych. W takiej porównywarce wystarczy podać podstawowe parametry paczki, która ma zostać nadana, a system automatycznie wygeneruje dostępne oferty. Wygodny kalkulator online pozwoli oszacować także przypuszczalny koszt wysyłki.Warto też wiedzieć, że bezpośrednia współpraca z firmą kurierską w większości firm kurierskich wymaga zawarcia umowy.

yayamiso

Postautor: yayamiso » 23 maja 2019, 13:04

W Polsce istnieje masa firm kurierskich, które oferują przewóz towarów z jednego miejsca do drugiego. Ich działania nie ograniczają się jedynie do naszego kraju ale są rozszerzone na cały świat. Ale zanim zdecydujesz się na firmę, przejrzyj dokładni ich oferty, cennik, regulamin. No różnie to bywa. Możesz jeszcze rozważyć firmy brokerskie. Jeśli chodzi o brokerów usług kurierskich, ich korzyści są oczywiste – więcej osób chce korzystać z ich usług, jako że ceny przesyłek są tańsze niż w przypadku współpracy bezpośrednio z kurierem.

Izabela97

Postautor: Izabela97 » 24 maja 2019, 11:54

Dlatego zawsze najlepiej przejrzeć ich stronę i ich regulamin pracy Dzięki temu bd wiedzieć czego się po nich spodziewac i jak traktowni są pracowncy :)

Konopka

Postautor: Konopka » 26 maja 2019, 14:36

Muszę przyznać, że jestem zadowolona z usług ferowanych przez firmę Speedpack https://www.speedpack.com.pl/ . Moim zdaniem to pełną parą profesjonaliści, którzy potrafią sprostać oczekiwaniom chyba najbardziej marudnego klienta. Zawsze wszystko jest na czas i dopięte na ostatni guzik. Naprawdę możne im zaufać i być pewnym, że z przesyłką nic się w czasie drogi nie stanie. Warto się samemu o tym przekonać.

Sebastian77

Postautor: Sebastian77 » 29 maja 2019, 08:12

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o prowadzenie firmy transportowej to warto mieć wszystko pod kontrolą. Szczególnie zużycie paliwa oraz możliwość integracji z giełdami zleceń. Do tego jest wiele dodatkowych rozwiązań, jak m.in system do monitoringu GPS z dodatkowymi opcjami, jak zabezpieczenie strefy załadunkowej i wspomnianymi przeze mnie wcześniej danymi. Dlatego ze swojej strony na pewno mogę polecić Ci, abyś również zwrócił uwagę na Flotman. Natomiast też mają wiele ciekawych informacji w zakresie ogólnie prowadzenia firmy transportowej, jak artykuł "Karty Flotowe - 4 korzyści dla firmy" o których możesz poczytać tutaj https://www.flotman.pl/blog/karty-floto ... dla-firmy/

diwolia

Postautor: diwolia » 01 cze 2019, 16:18

Rodzaj transportu zależy od tego jaki towar chcemy przewieźć. Nie każdy kurier/przewoźnik może przewieźć wszystko. Mnie interesował eksport chemikaliów, potrzebne informacje znalazłam na http://pomoc-chemiczna.pl/, w przyszłym roku planuję rozszerzyć działalność i takie przewozy będą tam potrzebne. Lepiej w przepisach zorientować się już wcześniej.